دوستان گرامی درود

SMD وLED چیست .میخواهیم با توضیحاتی هر چند کلی. شما را با این تکنواوژی جدید الکترونیکی آشناتر کنیم

نیازروزافزون انسان به انرژی های مختلف ازجمله انرژی الکتریی از یکسو وگرانتر شدن این انرژی ها و در دسترس نبودن و دیگرمشکلات از سویی دیگر.مخترعان را بفکرتولید پنلهای خورشیدی و لامپهای

LEDوSMD انداخت که خیلی هم به یکدیگر وابسته میباشند

لامپ های SMD:

بحث مدیریت مصرف انرژی هر روز بیشتر از پیش مورد توجه قرار می گیرد و در نتیجه تکنولوژی های مرتبط با سرعت بالایی در حال توسعه هستند. ترویج لامپهای کم مصرف به جای لامپهای رشته ای، ترویج لامپهای LED به جای لامپهای کم مصرف و حالا نوبت لامپهای SMD است که جای تکنولوژی LED را بگیرد.

بسیاری از ما در خانه لوسترها و یا وسایل تزیینی که از لامپهای G4 و G9 استفاده می کنند داریم و مصرف برق آنها و گرمای آنها باعث آزار ما شده است. حالا تکنولوژی جدید خبر بسیار خوبی برای ما دارد. لامپهای جدید نه تنها به صورت قابل ملاحظه ای مصرف برق را کاهش داده، نوری که از آنها ساطع می شود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

این تمام داستان نیست؛ گرمای این لامپها با لامپهای قدیمی اصلا قابل مقایسه نیست و همچنین عمر آنها به صورت قابل ملاحظه ای بالاتر از نمونه های پیشین است. به دلیل مصرف پایین به ترانس دستگاه هم فشاری وارد نکرده و عمر روشنایی شما افزایش می یابد.

 

همانطوری که قبلا گفته شد ،SMD مخفف Surface Mounted Device می باشد که به تکنولوژی در ساخت محصولات الکترونیکی گفته می شود که برخلاف قطعات DIP برپایه لحیم کاری بدون استفاده از سوراخ بر روی بورد بنا شده است.تکنولوژی SMD در LED ال ای دی ها کاربرد فراوانی دارد ، به طوری که اکثر قطعات ال ای دی LED مورد استفاده در موارد روشنایی و نورپردازی برپایه این تکنولوژی ساخته شده اند.مزایای تکنولوژی اس ام دی SMD برای محصولات ال ای دی LED مورد استفاده در روشنایی و نورپردازی این است که ین ال ای دی LED ها دارای دو یا چند پایه برای لحیم کاری به اضافه یک پد مخصوص برای انتقال حرارت هستند.معمولا جنس این پد از جنس مس با کیفیت است و ال ای دی LED هایی که فاقد مس مرغوب یا فلزات مناسب تر هستند در انتقال حرارت به مشکل بر خواهند خورد و دارای طول عمر مناسب نخواهند بود. چیپ های اس ام دی دارای انواع مختلف می باشند.بر خلاف تصور عموم مردم ، ال ای دی های پاور Power LED نیز به علت شیوه لحیم کاری آن ها جز دسته اس ام دی SMD ها قرار می گیرند.از انواع این ال ای دی LED ها می توان به چیپ های SMD اس ام دی ۵۰۵۰ ، ۳۵۲۸ ، ۵۶۳۰ و غیره اشاره کرد که در ال ای دی استریپ ها Strip LED ، نواری و خطی کاربرد دارند.

 

مزایای تکنولوژیSMD

– کاهش میزان دخالت نیروی انسانی و بالطبع کاهش خطا درتولید

– کاهش درصد خرابی محصولات

– افزایش سرعت تولید

– کاهش  مصرف قلع و صرفه جویی در ابعاد مدار چاپی که باعث کاهش آلاینده های زیست محیطی می شود.

– قابلیت عملکرد مناسب

– کاهش تولید گرما و برق

 

تهیه لوسترآروشا