چگونه لوستر را پاکیزه کنیم

چگونه لوستر را پاکیزه کنیم

چگونه لوستر را پاکیزه کنیم

معمولاً در سال یکبار تصمیم به پاکیزه کردن لوستر میگیریم . مخصوصا در ایام عید

و رسیدن سال جدید ، این موضوع یکی از دغدغهای اصلی مردم میباشد .

لذا ما در مجموعه صنایع روشنایی آروشا بر آن شدیم که جهت کمک به این

موضوع نکاتی هر چند مختصر را به شما عزیزان یادآور شویم .

لوسترها انواع اقسام دارد

در مجموع پاکیزه کردن لوستر، روش تقریبا یکسانی دارند. بنابراین پس از تهیه چهار پایه مطمئن ،ابتدا برق لوستر را از طریق کلید برق و یا کلید مینیاتوری ابتدای ورودی برق قطع کنید .مطمئن باشید که برق در بدنه لوستر وجود نداشته باشد. برای اطمینان خاطر پس از خاموش کردن کلید لوستر با فازمتر بدنه لوستر را چک کنید.چرا که دیده شده حتی پس از خاموش بودن کلید برق،جریان اندکی در لوستر وجود دارد و درست این نکته بسیار حساسی میباشد.

پس توجه بکنید

زیرا در هنگام پاکیزه کردن لوستر با مواد شوینده اسپری و یا کهنه نمور و غیره احتمال برق گرفتگی بسیار زیاد میباشد . که میبایستی به این نکته توجه ویژه داشت که البته این موضوع بیشتر به خرابی سیم کشی داخل ساختمان و یا به ندرت اتصالی داخلی خود لوستر میباشد .و درست به همین دلیل ما پیشنهاد میکنیم کلید برق اصلی ورودی را خاموش بکنید . و در مرحله آخر اگر توانستید لوستر را پایین بیاورید . که نظافت راحتر میشود ، در غیر اینصورت در همان شرایط نصب لوستر را تمیز بکنید .

از چه موادی برای شستشوی استفاده بکنیم!!

در مجموع لوستر ما پس از مدت زیاد بر روی آن مقداری گرد و غبار و کمی هم جرم روی آن را می‌گیرد ما به هیچ عنوان مواد شوینده‌های داخل بازار را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا خیلی از این شوینده ها خاصیت اسیدی دارد و موجب آسیب به لوستر شما، یا تغییر رنگ در همان لحظه و یا به مرور زمان ایجاد می‌شود .و رنگ لوستر شما کِدِر و کم کم تیره میشود و هم به بدنه فلزی آن و به مرور زمان آسیب جدی می‌زند و اگر جنس بدنه لوستر شما فلز باشد به یقین لوستر شما دچار زنگ زدگی خواهد شد. مگر اینکه جنس بدنه از برنج و یا آلومینیوم باشد .

مواد مناسب جهت شستشو

با تجربه ای که ما در این خصوص داریم و از آنجایی که نمیشود به شوینده های رایج در بازار اطمینان داشت بهترین راه ممکن برای پاکیزه کردن لوستر ابتدا با یک دستمال خشک کلیه لوستر را گرد گیری میکنیم مقداری آب گرم و مقدار کمی مایع ظرفشویی را با هم مخلوط میکنیم.و سپس با دستمال مناسب کمی آغشته ، و شروع به چرب زدایی و گرد گیری لوستر مینمایم سپس بلافاصله با یک کهنه دیگر کف روی لوستر را گرفته و مجدد کهنه شماره ۲ را شسته و در حالیکه کهنه هنوز کمی نمور هست روی لوستر را مجدد پاک میکنیم تا مواد شوینده ما روی لوستر نماند دقت کنید کهنه را هنگام شستن بایستی تا حد امکان خشک بکنیم بعد لوستر را پاک بکنیم

شستشوی کریستالهای لوستر

بهترین شیوه برای شستن کریستال های لوستر اگر چنانچه کم میباشد

روی خود لوستر با یک کهنه مرطوب آغشته به مواد شوینده ظرفشویی پاک میکنیم

و اگر چنانچه خیلی جرم داشت بهتر است که کلیه کریستال ها را باز کرده و در آب گرم ،

همراه باشوینده بشوئید و سپس کریستال را یکی یکی خشک نموده و آن را نصب بکنید .

مراقب باشید هنگام بستن کریستال دست شما چرب نباشد زیرا مجدد آثار انگشت

شما بر روی کریستال باقی خواهد ماند. امید واریم که این بخش چگونه لوستر را پاکیزه کنیم

مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .

تهیه صنایع روشنایی آروشا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید